Cesta do Austrálie... přes Duhové údolí
Cesta do Austrálie... přes Duhové údolí

Studium v Austrálii je skvělou variantou

jak skloubit příjemné s užitečným…

…poznáte nádhernou zemi a úžasné lidi…

…navážete nová přátelství, objevíte příjemný životní styl, naleznete sami sebe…

…a ještě se, přirozeně, naučíte PERFEKTNĚ anglicky!

Často pro své studenty, při jejich první návštěvě v Kukabaře, porovnáváme výhody i nevýhody jednotlivých anglicky mluvících zemí po celém světě.

V různých zemích jsou odlišné:

  • vízové podmínky
  • výdělky a možnosti práce
  • ceny školného
  • typy studia (jazyk, odborný kurz, univerzita, střední škola)

Studium v Austrálii je velmi populární, protože studovat a pracovat dohromady se dá v takovémto rozsahu pouze „u protinožců“. Další populární země (Velká Británie, USA, Kanada, Nový Zéland…, ale také Irsko, Malta) se od možností, které poskytuje Austrálie, podstatně liší. Odlišnosti jsou veliké a Austrálie si svými výhodami získala od počátku 90-tých let slušnou tradici, takže studium v Austrálii je dnes velkým pojmem.

Státy Austrálie a města, kde můžete studovat

Co skutečně můžete studiem v Austrálii získat:

  • naučíte se jazyk
  • poznáte kulturu, příjemné lidi, úžasnou a bezpečnou přírodu
  • cestování a zábavu
  • a v neposlední řadě, si při tom všem slušně přivyděláte

Štěstí je mít cíl. Vaším štěstím nechť je Austrálie.

Co se v Austrálii nejčastěji studuje?

Češi a Slováci do Austrálie jezdí za studiem angličtiny.

Australské školy brzy pochopily, že když chtějí zachovat vysokou kvalitu své jazykové výuky, musí na školách studovat nejenom studenti z bohatých zemí (Japonsko, Korea, Švýcarsko atd.), ale také studenti z centrální Evropy a z Jižní Ameriky.

Školy nabízejí speciální ceny pro české a slovenské studenty, které jsou nezřídka o 100 dolarů na týden levnější, než co zaplatí bohaté země.

Ušetří vám to veliké peníze, to je jasné. Zároveň se neuvěřitelně zpestří výuka ve třídách, protože do kvalitních jazykových škol, které si hlídají národnostní mix, chodí studenti ze 30-40 různých zemí.

Učíte se anglicky a zároveň se dozvíte mnoho o lidech, zemích a kulturách celého světa.

„Hledejte školu s vyrovnaným národnostním mixem; informace najdete v grafu u každé školy, kterou vám Kukabara nabízí,“ radí Pavla.

Znáte odborné kurzy?

Kukabara vám ráda zařídí tzv. odborné kurzy, což je to něco jako nástavba na střední školu, jak ji známe u nás doma.

Je to často ta nejlevnější varianta, jak realizovat studium v Austrálii na co nejdelší dobu za co nejnižší náklady.

Zkratka pro odborné kurzy je VET a vychází z anglického „Vocational Education and Training„.

Tyto typy kurzů zahrnují kurzy učňovské (kuchař, číšník, kadeřnice apod.), dále kurzy nástavbové odborné (business, IT, turistika apod.) a také velmi specializovaná studia (fotografování, web-design, pilot, námořní kapitán apod.). Každý si dokáže vybrat.

Nejlevnější a nejdostupnější jsou pro naše studenty ty nejčastěji se vyskytující obory, k jejichž výuce není potřeba žádné moc drahé vybavení (obory jako business, IT a turistický ruch či „hospitality management“).

„Kukabara vám pomůže, až si budete chtít v Austrálii svůj pobyt prodloužit a využít k tomu studium odborného kurzu,“ podotýká Vlasta.

Univerzity a střední školy

Výčet možností, co v Austrálii studovat, by nebyl konečný, kdybychom nezmínili možnost studovat na australských univerzitách. Vaše angličtina musí ovšem být na dostatečné úrovni a musíte to doložit jazykovou zkouškou (IELTS, CAE, CPE, TOEFL apod.).

Cenově jsou univerzity nejdražší variantou, ale hodně našich studentů si dokáže při škole vydělávat a z naspořených prostředků si platit splátky studia.

Poslední variantou je studium na střední škole.

Kukabara vám může doporučit, na koho se máte obrátit.