Queensland - zelené "moře" deštného pralesa...
Queensland - zelené "moře" deštného pralesa...

Queensland

Queensland – o městech jako Brisbane, Cairns nebo Gold Cost, největších turistických lákadlech jako je Velký Bariérový útes nebo Fraser Island jste nejspíš slyšeli nebo ještě uslyšíte. Tady je pár dalších míst, která určitě stojí za pozornost.

Moreton Island

Moreton Island – třetí největší písečný ostrov světa leží zhruba 58 kilometrů od Brisbane. Kromě potápění a jiných vodních aktivit si zde můžete vyšlápnout na nejvyšší stabilní písečnou dunu světa Mount Tempest (přibližně 285 m).

Glass House Mountains

Glass House Mountains – nedaleko od Brisbane (necelých 70 km) se ve stejnojmenném národním parku, který je na seznamu Světového dědictví, tyčí impozantní kužely vyhaslých vulkánů. Vyšplhejte na některý – nádherný panoramatický výhled za tu námahu stojí.

Undara Lava Tubes

Zatímco sopečné kužely Glass Mountains vznikly zhruba před 27 milióny let, stáří Undara Lava Tubes - tunelů či jeskyní vulkanického původu – v Undara Volcanic National Park se odhaduje na “pouhých” 190 000 let. Z geologického hlediska jsou tyto podzemní tunely vytvořené pod povrchem tekoucí lávou pouhými batolaty. Mimochodem jde o největší systém lávových jeskyní světa. Bohužel Tubes jsou trošku z ruky. Budete-li ale v Cairns nebo v Townsville, tak neváhejte.

Kukabara tip: Springbook NP nebo Lamington NP jsou snáze dostupné a také se mohou pochlubit pěknými unikáty. Springbrook třeba vodopádem, který si prorazil cestu stropem jeskyně a vytvořil přitom kamenný oblouk. Lamington zase zbytky pralesa prakontinentu Gondwana – na fotce v horní části stránky vidíte mechem porostlé pabuky Antarctic Beech.

Kukabara kvíz - Queensland

Queensland je Mekkou surfařů, Velký bariérový útes ideálním místem k potápění. Ale Queensland má i spoustu jiných atrakcí. Alespoň pár jich najdete v Kukabara kvízu…

Kukabara kvíz - Brisbane

Brisbane a okolí – to jsou subtropy se vším všudy. Pokud si Brisbane nevyberete jako místo svého studia, tak vyzkoušejte alespoň Kukabara kvíz. Třeba zjistíte o co přicházíte!