I poušť někdy kvete...
I poušť někdy kvete...

Západní Austrálie

Západní Austrálie je rozlohou největší australský svazový stát. Přezdívá se mu Wildflower State - stát divokých květin. A to přesto, nebo právě proto, že velká část jeho území má pouštní charakter. Ale tady i pouště kvetou…

Ekonomika stojí zejména na těžebním průmyslu, zemědělství a turismu. Turisticky zajímavých míst je v Západní Austrálii opravdu hodně – jak vidíte i z počtu ikonek na naší mapě. Prakticky v každou roční dobu tady můžete vyrazit někam, kde je klima zrovna ideální pro cestování.

Okolí Perthu a jihozápad

V okolí hlavního města Perth a na celém jihozápadě se nacházejí velmi úrodná území. Oblast Margaret River je jednou z nejlepších vinařských oblastí Austrálie. Jih a jihozápad patří vysokým eukalyptovým lesů. Projděte se v jejich korunách v Údolí obrů Valley of the Giants. Mosty a lávky Tree Top Walk jsou 40 metrů nad zemí.

Bibbulmun Track

Pokud máte dost času (asi tak 8 týdnů) a opravdu dobré turistické boty, tak se vydejte na Bibbulmun Track. Začíná ve městě Kalamunda asi 20 kilometrů od Perthu a po 963 kilometrech končí v Albany. Na cestě jsou kempy s vodou a toaletami, ideální je vyrazit v období srpen-říjen.

Pouště a planiny

Jedním z nejžhavějších míst světa je Pilbara. Sahá od pobřeží až k Velké písečné poušti (Great Sandy Desert) a Gibsonově poušti (Gibson Desert). Je to hlavně těžařská oblast. Můžete tu na vlastní oči vidět opravdu obrovské “mašiny” v plné práci nebo naopak dávno opuštěná “ghost towns”. Ale najdete tu i nádherné parky Karijini nebo Millstream-Chichester.

Čas na sebereflexi vám určitě poskytne přejezd Nullarborské planiny. Pokud se tedy rozhodnete vydat se ze Západní Austrálie do Jižní Austrálie napříč touto pustinou prakticky bez stromů – název je odvozen z latiny a doslova znamená “žádný strom”.

Západní pobřeží

Západ státu lemuje 12 500 kilometrů prakticky nedotčeného pobřeží s místy jako Shark Bay nebo Ningaloo Reef.

Divoký sever

O rozmanitosti Západní Austrálie se můžete přesvědčit na severu, kde se rozkládá Kimberley – nádherná divočina, která se až v posledních letech dostává do hledáčku cestovatelů.

Kukabara tip: Pokud je to jen trochu možné, tak si na cestování po Západní Austrálii pořiďte teréňák. Bez náhonu na všechna čtyři vám spousta úžasných míst zůstane nedostupná.

Kukabara kvíz - Západní Austrálie

Západní Austrálie má pláže a korálové útesy, pralesy i pouště, úžasné přírodní útvary… Zjistěte o “státu divokých květin” víc s Kukabara kvízem.

Kukabara kvíz - Perth

Perth čeká…