Cable Beach a velbloudi - to patří k sobě...
Cable Beach a velbloudi - to patří k sobě...

Broome

Broome - město na břehu Indického oceánu – to je minulost svázaná s lovem perel, slavná Cable Beach nejkrásnější z hřbetu velblouda při vyjížďce v zapadajícím slunci, dinosauří stopy pod ochranou oceánu, úžasné “měsíční schodiště” staircase to the moon nejpůsobivější za svitu úplňku…Broome je živým turistickým resortem, na australské poměry se někdy může zdát až přelidněný. Je také startovním (nebo naopak cílovým) místem terénního treku Gibb River Road

Broome a perly

Broome je město perel. V minulosti zde mnoho lovců perel zaplatilo životem a hřbitovy dodnes o této době vypovídají, za návštěvu stojí zejména japonský hřbitov. Na vrcholu – začátkem 20. století – zde bylo produkováno 80 % světové produkce perel. Dnes jsou zde perly pěstovány na podmořských farmách.

Cable Beach

Šest kilometrů na západ od Broome leží Cable Beach. Pláž je pojmenována po kabelu telegrafu, který Austrálii umožnil rychlejší spojení se světem. Ke koloritu pláže patří již zmíněné vyjížďky na velbloudech, ať v podvečer nebo naopak za úsvitu. V severní části pláže si můžete vybrat, jestli se budete slunit v plavkách nebo bez nich.

Stopy dinosaurů

Gantheaume point – vyhlídka asi sedm kilometrů na východ od Broome. To jsou rudé erodované útesy a místo, kde můžete vidět originální otisky dinosauřích stop (když máte za nízkého přílivu štěstí) nebo alespoň jejich sádrové odlitky. Stáří otisků je odhadované na 135 miliónu let. A dobře, že je chrání mořská voda. V roce 1997 tu některé otisky vysekali ze skály zloději.

Kukabara tip: Najděte si některé z menších “měsíčních schodišť”, dojem je stejný a turistů méně.