Nature´s Window - jedna z největších atrakcí Kalbarri
Nature´s Window - jedna z největších atrakcí Kalbarri

Kalbarri

Město Kalbarri leží na pobřeží Indického oceánu u ústí řeky Murchison, pro Australany je stále populárnější prázdninovou destinací (surfing, plavání, rybaření, kanoistika, jízda na koni…).

Kalbarri National Park

Pro turisty je největším lákadlem národní park Kalbarri o rozloze téměř 2000 čtverečních kilometrů s hlubokými roklemi vymletými v červeném pískovci řekou Murchison, pískovcové skály jsou červeně a bíle proužkované. Krásné výhledy jsou třeba z Hawks Head nebo Z-Band. A samozřejmě také skrz skalní oblouk Nature´s Window. Z Meanarra Hill se otvírá pohled na ústí řeky a město Kalbarri.

Neméně impozantní jsou příkré útesy spadající kolmo k moři z výše 150 metrů a bizarní skalní útvary jako třeba Mushroom Rock nebo Red Bluff. Mezi Natural Bridge a Eagle Gorge jsou místa ideální k pozorování velryb (červenec-listopad).

V národním parku také najdete Duhové údolí Rainbow Valley – neplést s Rainbow Valley v Severním teritoriu!

Kukabara tip: Navštivte Principality of Hutt River neboli Prince Leonard´s Land – “knížectví” o rozloze přibližně 75 km2 s vlastní vlajkou, hymnou a měnou. Můžete si zde koupit mince nebo známky s portrétem vládnoucího monarchy.