Pinnacles Desert - poušť plná věžiček
Pinnacles Desert - poušť plná věžiček

Pinnacles – národní park Nambung

Pinnacles – tisíce vápencových věžiček, jehlanů a sloupů – jsou právem jedním z turisticky nejatraktivnějších míst Západní Austrálie. Až je uvidíte, tak možná nebudete věřit, že původně bývaly mořským dnem a že právě ulity, lastury a škeble jsou zodpovědné za vápenec v písečné hornině.

Nambung National Park

Poušť Pinnacles Desert je součástí národního parku Nambung o rozloze 175 km². Park je ideální navštívit v době srpen-říjen, kdy je v plném v plném květu a snadno tu pochopíte, proč je Západní Austrálie “wildflower state”. Pinnacles jsou ale úchvatné v každé roční době a mezi věžičky můžete vyrazit jak autem po okružní cestě tak pěšky. Místo je populární i pro svou snadnou dostupnost – leží jen necelých 260 km na sever od Perthu.

Okolí Pinnacles

V blízkém okolí Pinnacles stojí za návštěvu Lake Thetis. Najdete zde stromatolity – nejstarší žijící organizmy světa.

Národní park Lesueur NP je lákadlem hlavně pro obdivovatele rostlin. V parku jich roste více než 900 různých druhů (desetina všech rostlinných druhů Západní Austrálie!), řada z nich je endemická. Milovníci vřesů si užijí hlavně pozdní zimu, kdy vřesy vykvetou mnoha barvami. Ovšem je tu i spousta ptáků a plazů. Za všechny uvádíme papouška Carnaby’s Cockatoo (Calyptorhynchus latirostris). Tento černý až 55 cm velký kakadu patří mezi ohrožené druhy.

Kukabara tip:  Cestou z Perthu se zastavte v Lancelinu. Lancelin je známý svými bílými dunami. Můžete tu vyzkoušet surfování na písku neboli sandboarding.