London Bridge - studentské vízum Austrálie
Londýnský most z neobvyklého úhlu pohledu, jeďte se podívat...

Další možnosti studia

Tato tři města jsme seskupili proto, abychom vám je mohli porovnat. Nechceme je nikterak diskriminovat. Jsou (v rámci Austrálie) velmi odlišná, ale najdeme i společné rysy, tak např.:

Studium bez krajanů

Pro zájemce o studium v Austrálii je ale důležité, že v těchto městech také lze studovat a je jenom malá pravděpodobnost, že budete ve škole potkávat krajany.

Adelaide je více než milionovou metropolí a škol je zde poměrně hodně. Většinou sem ale jezdí studenti z bohatších států za studiem na univerzitu, popřípadě na odborné kurzy.

Jazykové školy tu ale také mají, jsou kvalitní a netřeba se ani obávat, že byste nenalezli práci. Adelaide je město plné kaváren a hospůdek, hotelů a turistických lákadel, takže ideální pro ty, kteří se práce při studiu nebojí.

Hobart je hlavním městem ostrovního státu Tasmánie a počtem obyvatel kolem 220 tisíc si nezadá s našimi českými univerzitními městy. Ovšem na australské poměry je to spíše provinční metropole, vhodná především pro turistiku (a tím se nabízí velká příležitost pro studenty najít si brigádu:)).

Jazykových škol není mnoho, ale mají nesporné výhody – jsou malé, s malým počtem studentů ve třídách a s osobním přístupem, kde budete více než studentem jejich rodinným přítelem.

Darwin je nejmenší z této trojice nesourodých míst (do 100 tis. ob.) a škola Navitas, kterou zde Kukabara zastupuje, je součástí kampusu Charles Darwin University. Studenti jazykové školy tak využívají vybavení a výhod univerzity a setkávají se s rodilými mluvčími.

Darwin je rozhodně nejteplejším místem, kam naše studenty posíláme, a v porovnání s Hobartem je nejseverněji. Z toho vyplývá, že Hobart je naopak nejjižněji a protože v Austrálii to znamená nejchladnější (nejblíže Antarktidě), je logické, že do každého města se jezdí v různou roční dobu.

Do Darwinu na australskou zimu (nejlépe červen-září), do Hobartu na australské léto (nejlépe listopad-únor).

Adelaide je městem celoročního studia, nezáleží moc na době, kdy se tam vypravíte.

Kukabara bude potěšena, když se přijdete poradit.