Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House
Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House

O vzniku agentury Kukabara

Majitel agentury Vlasta Tichý vypráví svůj “australský” příběh:

Prapůvod byl již v roce 1995, kdy se parta lidí vydala lyžovat. A cestou do 3 km dlouhého kopce (z hospůdky na chalupu) jsme vymysleli, že poletíme do Austrálie - studovat, trochu i pracovat, cestovat… A nápad jsme dotáhli! Byl z toho rok a půl v Austrálii.

Tenkrát v Sydney jsem studoval angličtinu, protože jsem prostě byl, jak se říká, “opakovaný začátečník”. Do té doby jsem stále chodil na různé kurzy v Čechách, přerušoval studium, znovu a znovu začínal. Nevedlo to nikdy dál, než ke střední pokročilosti. Až v Austrálii jsem se “rozmluvil” a získal v angličtině jistotu.

A nejen v tom mi Austrálie změnila život. Tu zemi mám prostě rád – vstřícnost lidí, životní styl, pohodovou atmosféru, cestování…

Po návratu z Austrálie jsem pracoval pro jinou agenturu, ale pak si řekl, že když se chci zájemcům opravdu věnovat osobně, bude to nejlepší ve vlastní agentuře. A tak vznikla Kukabara. Dnes patří k těm několika specialistům na nejmenší kontinent.

Od doby, kdy jsem byl v Austrálii poprvé, už uběhlo hezkých pár let. Opakovaně se tam vracím a s každou další návštěvou si znovu uvědomuji, proč je tak výjimečná. Rád pomáhám každému, kdo chce zažít Austrálii podobně jako já.

Baví mne to. Předávání informací jsem vlastně vystudoval – původní profesí jsem totiž pedagog :-) Kladu důraz na pozitivní přístup a rád všechno vysvětlím – třeba i opakovaně. Nemusíte se se o zařizování studia starat, od toho jsem tu já :-)