Demi Pair / Au Pair program

Každý jistě zná význam slova Au Pair. Na zkušenou do ciziny vyrážejí dívky (i chlapci), aby si zdokonalili jazyk (nejčastěji angličtinu), poznali kulturu cizí země a něco málo si snad i přivydělali (alespoň na nějaké ty výlety po navštívené zemi).

Je rozdíl mezi Demi Pair a Au Pair programem.

Vízum do Austrálie

Austrálie nemá pro naše studenty typ víza, který by jim umožňoval pracovat jako Au Pair (což známe např. z USA). Přesto existuje způsob, jak do Austrálie oficiálně cestovat a pracovat tam s dětmi.

Jmenuje se Demi Pair a je to kombinace studia s prací v rodině.

Studentka (student) cestuje do Austrálie s platným studentským vízem, ke kterému mu zajistíme pracovní povolení, a rodinu seženeme takovou, která umožní studentům zároveň chodit do školy a zároveň vykonávat práci s dětmi.

Studentka bydlí v rodině (jako Au Pair), má zdarma ubytování, jídlo a dostává kapesné. Při tom všem je jí umožněno chodit na výuku angličtiny (nejčastěji na dopolední výuku 20 lekcí týdně, ale můžeme najít i večerní docházku).

Typickým příkladem je, že Demi Pair pomůže ráno s vypravením dětí do školy (školky), pak jde sama do výuky, odpoledne děti vyzvedne, hlídá je, hraje si s nimi a navečer je předá rodičům. Práce bývá na cca 15 hodin týdně, za což dostane ubytování (nejdražší položku z životních nákladů v cizině) a plnou penzi. Hodiny (dle domluvy), které odpracuje navíc (práce v domácnosti), dostává zaplaceny.

Kukabara Austrálie zajišťuje Demi Pair program ve velkých australských městech ve spolupráci se školami nebo přímo s AuPair Network Australia.

Příklad studentky, která se vydala do Západní Austrálie, do města Perth, si přečtěte zde:

STUDENTKA O DEMI PAIR: Kristýna pracuje s dětmi