Sydney - most - práce v Austrálii - Kukabara
Po nejslavnějším mostě za vlastním úspěchem

Sezonnost v hledání práce

Různá města a turistická centra jsou co do nabídky prací rozdílná.

Uveďme příklady, nejprve ze tří destinací, kam se jezdí za studiem vůbec nejčastěji:

Sydney - Perth - Brisbane a Gold Coast

Sydney je branou do Austrálie pro velkou část lidí, kteří o studiu Down Under začali uvažovat. V Sydney je nejlepší na práci začít pomýšlet v září až březnu –  je tam léto a turisté se jenom hemží – horší je to v průběhu jejich zimy, tedy mezi červnem a srpnem.

Strategickým nápadem je přijet o pár týdnů dříve, zorientovat se a s počínající turistickou sezonou být první, kdo dobrou práci dostane.

Sydney je městem, kam studenti z Kukabary jezdí celoročně!

Perth na jihozápadě kontinentu je velmi pozitivně ovlivněn hospodářskou situací Západní Austrálie. Způsobil to před lety rozvoj těžebního průmyslu po celém západním kraji kontinentu. Tím se uvolnila pracovní místa a práce pro studenty.

Výdělky v Perthu jsou oproti ostatní Austrálii o něco vyšší.

Brisbane a Gold Coast se dají v uvažování spojit. Brisbane neleží přímo u oceánu, každý, kdo chce surfovat, musí se přesunout k pobřeží, které se jmenuje Gold Coast. Práce se dost váže na klimatické podmínky a ty jsou oproti Sydney a Perthu vyrovnanější po celý rok.

Hledání práce je závislé na turistickém ruchu, především na Gold Coast.

Melbourne

Melbourne je druhým největším městem Austrálie. Výdělky studentů tu nejsou tak vysoké a hledání práce je ovlivněno delším zimním obdobím, než je tomu v ostatních kontinentálních městech. Zimní období začne dříve (cca květen) a skončí později (cca září). Na druhou stranu tu jsou ale nižší náklady na živobytí, a tak si na ně i na cestování určitě vyděláte.

Ve prospěch Melbourne a tamních pracovních příležitostí také hovoří fakt, že v Melbourne se koná v průběhu roku snad nejvíce sportovních a kulturních akcí.

Adelaide – Hobart

Další lákavé destinace pro studium a hledání práce

Adelaide nebo v Hobartu zase nebudete mít prakticky žádnou konkurenci krajanů, protože jich tam jezdí studovat naprosté minimum. Práce všeho druhu se tam najde nejlépe v letním australské období.

Adelaide je milionová metropole, přesto s malou konkurencí při hledání casual jobs.

Hobart leží na ostrově Tasmánie a klima je poměrně chladné, takže sezonnost je pro hledání práce důležitá.

Cairns

Cairns je na opačné straně kontinentu a má tím pádem otočenou dobu, kdy načasovat váš studijní pobyt. 

Když je na jihu (Hobart, Adelaide, Melbourne) zima a málo turistů, tak Kukabara doporučí Cairns, kde je ideální období pro studium i práci!

Práce se v tomto období hledá nejlépe v oborech jako hotelové a úklidové služby, restaurace apod.

Tomu období se říká suchá sezona (Dry season) – je to doba od cca dubna do října, kdy není období dešťů a kdy se práce shání nejlépe.

Cairns je nejsevernějším běžně studenty dlouhodobě obývaným městem, leží na 17. stupni jižní zeměpisné šířky.

Je mnoho dalších měst, kde můžete studovat – Kukabara to ví a poradí vám.

Austrálie, to nejsou jenom velkoměsta a nejznámější destinace, ale bezpočet turisticky a studentsky zajímavých lokalit, především při východním subtropickém a tropickém pobřeží.