Austrálie – lední hokej – fotografování…

Jak tohle všechno může jít dohromady?!?

S Vlastou Tichým jsme si ihned padli do oka na ledě, při hokejovém zápase v Praze…, což se zdá zvláštní, ale tak už to v životě chodí.

Já jsem Australan, tedy emigrant z Čech, a vyrůstal jsem tam dole “Down Under”, konkrétně v Melbourne.

Dostal jsem se tam ještě v dětství s rodiči. Ale s Vlastou jsme se potkali v jednom hokejovém týmu v Praze a chodíme tam nyní již řadu let. Já vynechávám jenom v době české zimy, to hrávám v Melbourne:))

Netušili jsme, kolik toho máme společného:

  • lední hokej (Vlasta říkal, že hokej hrával i v Sydney)
  • fotografii (naše společná záliba a pro mě i živobytí)
  • a pochopitelně s tím propojené záliby - Austrálie – cestování – psaní knih – angličtina

Fotografování se k Austrálii hodí

Živím se fotografií, kterou mě již od raného dětství učil můj táta. Rodiče mě také ukázali, jak je lehké cestovat po světě a já jsi z toho udělal životní styl (to se to cestovalo, s australským pasem – pozn. redakce:)). Řadu let jsem cestoval pro mě příjemným způsobem (jako backpacker) Asií, Severní Amerikou a Evropou. Zastavil jsem na místě, půl roku tam pracoval, vydělal na další cestu a putoval dál. Pro australskou pobočku nakladatelství cestovních průvodců Lonely Planet Publications jsem psal a ověřoval turistické průvodce.

Pro Lonely Planet jsem nakonec pracoval dlouhých 15 let.

… a byl znalcem především jihovýchodní Asie a východní Evropy. Českým studentům bude možná spíše znám časopis Koktejl a Nadace partnerství-Czech Greenways, ale fotil a psal jsem pro Berlitz Publications, Insight Publications, Touring Club Italiano,

  • Fotím sporty – tenis například i na grandslamovém turnaji Australian Open, také dostihy, cyklistiku, hokej i fotbal.

Podnikání v Austrálii i v Čechách jde dohromady

Když je v Austrálii zima, je tady krásně, a to na focení i na hokej. V českém létě chodíme hrát do Letňan a když v Česku nasněží, sbalím si výbavu a pořádám fotografické kurzy v Austrálii, hlavně v Melbourne, kdy bydlím.

S Vlastou máme společné plány na foto-kurzy pro zájemce z řad Kukabara studentů.

V Kukabara agentuře jste v dobrých rukách, o tom nemůže být pochyb. Přeji všem jenom ty nejkrásnější zážitky z cesty do Austrálie a přimlouvám se za Melbourne. See you soon,  Richard Nebeský