Potkávat lidi a navazovat nová přátelství…

…Austrálie nabízí obojí

neuvěřitelný příběh, který by vám ve filmu nikdo nevěřil.

Žaneta studovala v Austrálii

a jako většina studentů i ona se po skončení studia rozjela poznávat kontinent, najít tu pravou Austrálii, prozkoumat outback…

Dostala se až do úplného centra.

Pracovala na velbloudí farmě Camels Australia, pouhých 90 km jižně z Alice Springs směrem na Uluru, Kata Tjuta, Kings Canyon, South Australia…

To všechno jsme se dozvěděli až roku 2005 a ten příběh, jak jsme se se Žanetou seznámili, je skutečně úžasný:

Žaneta vzpomíná:

“Roku 2005 jsem zašla do knihkupectví, vzala do rukou cestopisnou knížku Austrálie – (do) duše kontinentu a při listování objevila fotografii…”

Na té fotce jsem poznala své dva kamarády z farmy a velbloudici Goldie.

Vyfotil je Vlasta, když se na stejnou farmu náhodně dostal při jedné ze svých několika cest “rudým centrem Austrálie”.

Moje překvapení bylo o to větší, že jsem si v knize přečetla i svoje jméno. No řekněte, komu se to v životě stalo?!?

Vlasta se od kluků totiž dozvěděl, že u nich na farmě nedávno pracovala nějaká Češka a že vyhrála velbloudí závody. A on tu informaci napsal do knihy a já si ji přečetla včetně křestního jména.

Ve vyprávění pokračuje Vlasta:

“Zazvonil mi mobil, zvednu to a slyším – ahoj, tady Žaneta. Já jsem ta, o které píšeš ve své knížce.”

No, to bylo překvapení!

Kdyby se Žaneta jmenovala třeba Eva, tak mohlo dojít k záměně nebo přehlédnutí, ale takhle…, tolik Žanet zase po naší zemi neběhá.

Domluvili jsme se, že se za námi přijde podívat do kanceláře a dozvěděli jsme se další úžasnost – Žaneta zakládá nedaleko Tábora (u Chýnova) svoji vlastní velbloudí farmu… dnes tam má nejenom velbloudy, ale také lamy, hříbata, kozičku Lucinku…

Rozhodně jsme neváhali a na farmu jsme se vypravili – projížďka na velbloudech je zážitkem, ať už ji absolvujete v jižních Čechách nebo v centru Austrálie.

Kukabara je spolehlivá

Vlasta je člověk, na kterého bych se neváhala obrátit, kdybych se chtěla do Austrálie za studiem znovu podívat,” to je můj vzkaz každému, kdo má rád zvířata, přírodu, milé lidi a trochu toho dobrodružství, vše v jednom!