OH v Sydney jste propásli, tak nezmeškejte svůj výběr studia
OH v Sydney jste propásli, tak nezmeškejte svůj výběr studia

Jak si vybrat správný kurz v Austrálii?

Při přemýšlení se budete snažit ideálně zkombinovat výběr:

  • města
  • školy
  • kurzů

Výběr města, školy, kurzů a jejich kombinace

Kukabara poradenstvím a odborným doporučením zvyšuje vaši konečnou spokojenost s pobytem v Austrálii.

Při výběru města hraje svoji roli:

Popularita místa – v Austrálii nepochybně vede Sydney. Snad každý dokáže říct, že zná „Opera House“ a „Harbour Bridge“. Z ostatních měst už lidé dominanty neznají. Doporučení někoho, kdo v Austrálii již studoval a předal vám informace, které považujete za výhodné. Práce, kdy vybíráte tak, abyste podle svých schopností a volby oboru mohli očekávat co nejlepší dostupnost jejího nalezení. Klima, což znamená volba doby, kdy se za studiem vypravit. Hlavně jde o předpokládané počasí v době vaší plánované cesty. Do tropických částí kontinentu Středoevropané většinou nejezdí v době monzunů a cyklonů v australském létě (tj. od cca prosince do konce února). Naproti tomu na jih země (na Tasmánii do města Hobartu, či do Melbourne ve státě Viktorie), se mnohem více jezdí na australské léto. Nejde ani tolik o to, že by Čechům bylo v Melbourne chladno, ale v zimním období je tam méně turistů a tudíž se pro studenty nabízí i méně pracovních příležitostí.

Kukabara zná všechna australská města, nebojte se zeptat.

Při výběru školy volíte:

Typ studia, zda chcete studovat

  • jazyk
  • odborný kurz
  • univerzitu

Většina studentů z Čech a Slovenska volí jako první kurz angličtiny a důvody jsou dva:

  1. potřeba vylepšení znalosti jazyka či složení zkoušek z angličtiny
  2. nedostatečná znalost angličtiny pro přijetí na odborný kurz či na univerzitu

Kombinujte studium jazyka a odborného kurzu již při plánování v ČR či SR, lze vymyslet různé varianty a část studia platit ve splátkách. Typ jazykového kurzu (obecná angličtina, FCE, IELTS atd.), angličtinu lze totiž studovat na nejrůznějších úrovních. Někdo potřebuje zlepšit obecnou komunikaci a schopnost se domluvit, jiný si potřebuje složit zkoušku a přivézt si certifikát, kterým doloží svoji úroveň jazyka např. při nástupu do nového zaměstnání či pro přijetí ke studiu na univerzitě v zahraničí. Typ oboru neboli odborného kurzu (IT, business atd.), neboť od určité úrovně vaší angličtiny můžete být přijati na odborný kurz. Svůj pobyt u protinožců si protáhnete vystudováním oboru, který je pro vás zajímavý a bude se vám hodit po návratu domů při zakládání vlastní firmy apod. (např. studia byznysu, počítačových dovednosti či vyučení se kadeřnicí, kuchařem apod.).

Kukabara dobře zná všechny kurzy, ale každému vyhovuje něco jiného, proto je třeba se ptát a dostat konkrétní odpovědi.

Stanovení úrovně jazyka

Po konzultaci v Kukabaře stanovíme vaši znalost jazyka a máte-li zájem, složíte si jazykový test. Testů se nebojte, pakliže o ně osobně nepožádáte, nebudeme vás nutit. Jazykové testy jsou vám k dispozici na stránkách škol, které pro vás společně najdeme. Navíc každá škola si vás sama otestuje první den nástupu do kurzu, abyste byli zařazeni do vámi odpovídající úrovně.

Kombinace vašich kurzů

Výhodně sestavenou strukturou několika typů kurzů vzestupné úrovně šetříte peníze a násobíte účinnost vašeho studijního pobytu. Ve výběru vašeho ideálního studia hrají roli subjektivní důvody a pocity, pro které tu či onu destinaci zvolíte (surfování, chození po horách, sportovní vyžití, kamarádi atd.)

Kukabara poradí

Jak je vidět, je třeba se při plánování vaší studijně-pracovní cesty včas přijít poradit a zvážit různá pro a proti.

Objednejte si termín nezávazné schůzky v naší kanceláři Kukabara.

Vlasta uklidňuje každého: “Odjíždíte do neznámé země, která je daleko, proto je získávání seriózních informací v dostatečném předstihu velmi důležité.”