Cradle Mountain se jmenují podle kolíbky, ale proč...?
Cradle Mountain se jmenují podle kolíbky, ale proč...?

Proč studovat v Hobartu?

  • studovat můžete na dobrých jazykových školách, třídy nejsou veliké a pokrok ve výuce bude o to rychlejší
  • výlety po celém ostrově vám zpříjemní i dlouhodobý „jazykový“ pobyt bez krajanů
  • Tasmánie je významná svým přírodním bohatstvím a množstvím úchvatných národních parků, kam jezdí na dovolenou celá Austrálie
  • příjemné až ideální počasí po dobu australského léta
  • doporučené studium především v rozmezí měsíců říjen až duben

Turisto a studente, zavítej na Tasmánii a nebudeš chtít příště studovat nikde jinde. Kukabara doporučuje!

Tasmánie je rozlohou jako Česká republika

Ostrov Tasmánie je velikostně srovnatelný s námi a do kontinentální části Austrálie by se vešel cca 100 x. Hlavním městem je Hobart, který je zároveň nejlidnatějším městem ostrova.

Ostrov objevil ho roku 1642 holandský mořeplavec Abel Tasman a nazval jej Van Diemenova země. Teprve za 200 let byl  přejmenován na Tasmánii.

Podnebí největšího australského ostrova je nám blízké střídáním čtyř ročních období a poloha na cca 42° jižní zeměpisné šířky napovídá (Praha je na 50°), že trvalou sněhovou pokrývku ani v zimě nečekejte jinde, než v hornatých částech ostrova.

Tasmánie je skutečným rájem pro milovníky túr a pochodů, pro auto-turisty s dobrodružnou povahou a pro ty, kteří se nechtějí ani v létě v Austrálii přehřát.

Menší polovina obyvatel Tasmánie žije v hlavním městě (Hobart má cca 220 tisíc) a původní domorodé obyvatelstvo zde již nehledejte, zdejší historie osidlování k nim nebyla přívětivá.