Australian College of Sport and Fitness

ACSF je sportovní škola patřící do skupiny Australian Learning Group - ALG. Studium fitness, masáží, sportu a tance má na našich školách skutečnou tradici.

ACSF najdete ve 4 hlavních městech Austrálie:

Baví vás sport a cestování?

Chcete poznat hlavní australská města? Studovat můžete postupně v různých destinacích a poznat celou Austrálii. Dokonce můžete zdarma 2x změnit město a pokračovat ve studiu v jiné části Austrálie a cestovat takto třeba podle klimatu… Staňte se trenérem fitness, naučte se masírovat, naučte se vyučovat tanec… Škola ACSF tu existuje 30 let a naučí vás teoretické základy i používání nabytých znalostí v praxi. Naše kampusy jsou vždy v populární části města, s dobrou dopravní dostupností a skvělým a moderním vybavením.

Fitness kurzy

Náš fitness program je ideální pro všechny se zájmem o pohyb, kurzy jsou plné dynamiky a zábavy a naplní vaše představy o aktivním zdravém životním stylu. 50% výuky je teorie a 50% je skutečné cvičení (v Sydney máte dokonce 7 dnů v týdnu zdarma přístup do fitness). Po absolvování základního certifikátu se stanete instruktorem ve fitness centu. Můžete ale studovat dál a získat certifikát jako osobní trenér, kdy se už můžete věnovat své vlastní individuální klientele a trénovat bez dozoru.

Kromě denních máme i večerní kurzy Fitness / večerní jsou v Sydney a nově v Melbourne: studujte po večerech a ve dne pracujte Út – St – Čt od 17:15 do 22:00 hod. Denní kurzy – studium pouze 2 dny v týdnu

Sport Management kurzy

Tento typ studia vám umožní se teoreticky velmi dobře připravit na práci ve sportovních organizacích, firmách a klubech. Pod označením Diploma of Sport & Recreation Management lze studovat ve 2 variantách

 • General Program (Sports Manager)
 • Fitness Program (Fitness Industry Specialist)

Na studium Sports Manager lze nastoupit přímo, nemusíte předtím studovat sportovní “praxi” ve fitness. Podmínkou přijetí je dobrá znalost angličtiny. Vyučuje se teorie, naučíte se připravovat sportovní akce, získáte také potřebné znalosti o účetnictví, sponzoringu, HR, managementu, marketingu, strategii plánování atd. Jako Fitness Industry Specialist získáte dvojí kvalifikaci – jak teoretickou přípravu na pořádání sportovních akcí, tak praktickou výuku ve fitness. K přijetí je třeba mít nejprve ukončeno studium Certifikátu IV ve Fitness.

Masážní kurzy 

Masáže můžete studovat na všech našich školách, tj. v Sydney, v Melbourne, v Brisbane i v Perthu. Uznávaná kvalifikace vám přinese velké pracovní příležitosti v oboru. Naši velmi zkušení vyučující vám předají své zkušenosti a naučí vás vše, co potřebujete k pozdějšímu uplatnění se v dobře placené praxi. Objevujte kouzlo masáží. Jaké typy masáží se u nás naučíte?

 • Swedish Massage
 • Remedial Massage
 • Sports Massage
 • Anatomy & Physiology
 • Practice Management, Law & Ethics
 • Safe Practices

Kurzy masáží jsou často variabilnější a rozvrh se častěji mění (hlavně v Sydney). Kurzy navštěvujete společně s australskými studenty a v Sydney mohou probíhat i o víkendech.

Australian College of Dance

V Melbourne a v Sydney můžete studovat roční kurz Certificate III in Assistant Dance Teaching. Je to další z možností, jak se v budoucnu uplatnit v oboru, který je vám blízký. Je to kurz plný dynamiky a zábavy.

Na ALG se potkávají studenti z celého světa s těmi domácími

unnamed

Počet studentů v Sydney (Fitness / Masáže)350 / 110Počet studentů v Melbourne180
Počet studentů v Brisbane40Počet studentů v Perthu160
Počet studentů ve třídě (průměr / maximum)17 / 23Výuka probíhá 2 dny v týdnu

Proč studovat na ALG

TOP 8 důvodů

Přinášíme vám 8 zajímavých důvodů, proč se dá v Austrálii velmi dobře uplatnit po absolvování studia na ACSF:

 1. Uznávané kvalifikace – podle toho, jaký certifikát vystudujete, se uplatníte v praxi. Naše školy jsou plně akreditované.
 2. Možnost studia po celé Austrálii – lze po každém termu (3 měsících) změnit kampus.
 3. Zajímavé pracovní příležitosti – pozice jako Gym instruktor, osobní trenér, skupinový fitness trenér, poradce pro hubnutí, specializovaný trenér, rehabilitační trenér či sportovní a rekreační manažer.
 4. Univerzitní stáže – absolventi mohou získat stáž na univerzitách.
 5. Kombinace kurzů – kombinujte současně např. Certifikát III + IV + Diplom ze sportu, čímž ušetříte na školném.
 6. Čtyři nástupní termíny v průběhu roku – leden, duben, červenec a říjen.
 7. Uznávání kvalifikace absolventa velkými odbornými firmami v Austrálii.
 8. Výhodné platové podmínky (mzda trenérů na plný úvazek se pohybuje od 50 od 80.000 AUD ročně).

Poloha

Sydney – Head Office. Sídlíme v centru města, odkud máte blízko ke všem hlavním atrakcím města (Oprea House, Harbour Bridge, Sydney Tower atd.)

Nová adresa školy: 333 Kent Street, Sydney

Melbourne je hlavním městem svazového státu Viktorie a ACSF sídlí v Melbourne University Sports Centre, což je v těsném sousedství centra města.

Adresa školy – kampus 1: 183 Bouverie St, University of Melbourne, Carlton VIC 3053

Adresa školy – kampus 2 – nový: Level 6, 601 Bourke Street, Melbourne

Perth je klidné velkoměsto se 2 miliony obyvatel a my sídlíme mezi CBD a oceánem, ve známé lokalitě Subiaco.

Adresa školy: Lords Recreation Centre, 3 Price Street, Subiaco, WA 6008

Brisbane je naší nejnovější školou s až rodinnou atmosférou malého kampusu. Nově jsme se přestěhovali z areálu University of Queensland do centra Brisbane!

Adresa školy: 243 Edward Street, Brisbane City, QLD 4000

ALG Australian Learning Group / ACSF – Australian College of Sport and Fitness Brisbane