Studium v Cairns a Great Barrier Reef patří k sobě...
Studium v Cairns a Great Barrier Reef patří k sobě...

Studium v Cairns

Cairns zná snad každý jako destinaci pojící se s Great Barrier Reef (s Velkou útesovou bariérou). Ta je sice 2000 km dlouhá a proto se na její korálové útesy jezdí z mnoha míst, ale Cairns je z nich největší a nejproslavenější.

Jedna přezdívka k městu Cairns určitě patří – podle Australanů je to hlavní město tropického Queenslandu.

Až si jednou půjčíte auto a pojedete do Cairns od jihu, tak nejprve dorazíte do Townsville. A přestože je Townsville počtem obyvatel o málo větší než Cairns, a ač se po léta snaží si přezdívku hlavního města tropického QLD také přivlastnit, myslíme si, že se mu to nedaří.

Cairns má stejně neotřesitelné postavení v tomto souboji “přezdívek”, jako Sydney kraluje ve své “rivalitě” s Melbourne (na což může mít každý svůj názor, takže neváhejte a jeďte to prozkoumat přímo do Austrálie).

Jaké studium Kukabara doporučuje?

Jednoznačnou odpovědí je studium jazykové.

Svoji sezónnost s tropickým klimatem nemůže Cairns popřít a proto je třeba se řádně připravit, než své plány pro studium zde realizujete.

Jazykové školy pro mezinárodní studenty jsou buďto v úplném centru Cairns, nebo můžete dát na naše doporučení a zvolit si školu Sun Pacific College, poněkud stranou “city”, ale zato s překrásným kampusem přímo u pláže.

Přijďte se do Kukabary poradit.