Přijďte objevit Austrálii...
Přijďte objevit Austrálii...

Studium v Darwinu

Správním střediskem Severního teritoria je město Darwin. Velikostně je srovnatelné s některými českými městy, má něco mezi 80-100 tisíci obyvateli.

Darwin ale zrovna nepatří mezi vyhlášené studentské destinace. Přesto školy v Darwinu jsou a i Kukabara tam nabízí jazykovou školu Navitas. Koho lákají poněkud extrémnější klimatické podmínky, tomu bude Darwin sedět.

Studentů na školách v Darwinu je vždycky jenom pár desítek, takže výuka je skutečně a nefalšované osobní, až individuální.

Na obrázku vidíte řetěz, podél kterého se dá vyšplhat na Uluru. Šplhněte si u Kukabary a buďte úplně prvním studentem, kterého Kukabara do Darwinu vyšle.

Darwin je naším nejseverněji položeným studentským městem. Odsud můžete odstartovat své výlety třeba do nejznámějšího národního parku Austrálie, do Kakadu NP. V Kakadu se natáčely známé filmy Krokodýl Dundee. V okolí Darwinu je k vidění mnoho pěkného a kamkoli se odtud vydáte, budete nadšeni především krásnou tropickou přírodou. Co třeba seznámení se s krokodýly?!? Dokáží vyskočit z vody do výšky několika metrů…, viděli jsme to na vlastní oči.

Darwin je městem moderním. Založen byl v druhé polovině 19. století a od roku 1911 nese své současné jméno podle věhlasného přírodovědce Charlese Darwina. Do života Darwinu zasahovala významně II. světová válka, ale nejvíce snad cyklon Tracy, který v roce 1974 velkou část města srovnal se zemí.

V Darwinu je sídlo univerzity, která se snad ani nemůže jmenovat jinak, nežli Charles Darwin University.

Ozvěte se nám, vybereme roční dobu, kdy je nejlépe do Darwinu cestovat.