P.I.C.E.

„Welcome”.

Jsi na Perth International College of English, škole, která se pyšní svoji polohou přímo v srdci Perthu. Studenti z celého světa jsou zde, aby se naučili anglicky a zažili náš úžasný australský životní styl.

Co vás do Austrálie přivádí?

Možná to je snaha naučit se jazyk, studovat na univerzitě nebo studovat odborný kurz. Snad toužíte po složení jazykové zkoušky. Nebo chcete postoupit v kariéře.

Prvním krokem je návštěva Kukabary, která vám pomůže vydat se na cesty a porovná výhody a nevýhody škol v Perthu.

Vybavení školy

Špičkové vybavení školy P.I.C.E. a pravidelné páteční i víkendové akce pasují školu na jednu z nejlépe pečujících o studenty.

Naše škola zabírá dvě parta v tzv. King´s komplexu. Učebny jsou světlé, moderní a klimatizované. K dispozici vám je také jazyková laboratoř s 15 počítači. Internetové připojení je, pochopitelně, zdarma.

Dále tu pro vás máme vybavené studentské centrum s knihami, časopisy a novinami. Ale také prostory, kde můžete sníst váš oběd. Ty jsou vybaveny lednicí, mikrovlnkou i prodejními automaty. Ve studentské místnosti se studenti schází, hovoří spolu nebo si čtou a učí se. Vládne tu mezinárodní pohoda.

SPECIÁLNÍ nabídka:

  • speciální cena na všechny ranní kurzy 225 AUD za týden!
  • speciální cena na všechny večerní kurzy 220 AUD za týden!

První ráno ve škole

První ráno ve škole se zúčastníte tzv. „Orientation” programu, kde dostanete vstupní informace a rady ohledně provozu ve škole, žití v Perthu, dopravě po městě, o slevovém jízdném, bankovních službách či zdravotním pojištění.

První den vás také čeká vstupní test z angličtiny, který nám pomůže v rozřazení všech nově příchozích do tříd podle jejich současné jazykové úrovně. V testu je gramatika, psaní a osobní pohovor, který nám ukáže, jak jste dobří v mluveném projevu v angličtině.

Počet studentů200-250Počet studentů ve třídě (průměr / maximum)12 / 15
Počet výukových lekcí týdně21 + 4

Úvod

  • všichni naši učitelé mají TESOL kvalifikaci a zkušenosti, které garantují profesionální standardy výuky
  • učitelé i zaměstnanci vám poradí, jak postupovat, když se vám u nás zalíbí a budete chtít pokračovat ve studiu (jazyka, odborného kurzu, na univerzitě)
  • třídy mají málo studentů – průměr činí pouze 12 lidí, maximum je 15 studentů
  • na P.I.C.E. je učitel také kamarád
  • je toho rozhodně mnoho, co každému z vás můžeme na P.I.C.E.  nabídnout

Národnostní mix

abcdeee

Poloha

P.I.C.E. už nemůže ležet výhodněji, protože prostě je v centru a srdci Perthu, města, které je vstupní branou do Západní Austrálie.

Doprava ve středu města Perth je zdarma, kolem nás jsou kavárny, restaurace, obchody. Murray a Hay Street, pěší zóny, jsou prostě hned za dveřmi.

Centrální vlakové nádraží, metro a austobusy jsou 5 minut procházky od školy.

Hned za rohem od školy jsou zahrady Supreme Court Gardens vedoucí dolů k řece Swan River. Blízko je i State Art Gallery, Town Hall a mnoho historicky významných budov. Okolo jsou také noční kluby a bary v 10 minut vzdálené čtvrti Northbridge, místa, které je u mezinárodních studentů a backapackers velmi populární.

Adresa školy: Level 1, 517 Hay Street, The Kings Complex, Perth City, Western Australia 6000

Ubytování

Ubytování si v Kukabaře naplánujte na začátek pobytu a naši koordinátoři na P.I.C.E. vám později pomohou s rozhodnutím, v jakém typu ubytování v Perthu pokračovat.

Typy ubytování:

Nabízíme ubytování v rodinách (homestay), což je obrovský benefit pro vaši angličtinu, kterou najednou začnete používat v přirozeném prostředí. Proto ubytování v rodině na prvních pár týdnů doporučujeme. Studenti v rodinách mají svůj vlastní vybavený pokoj, dostávají snídani a večeři (polopenze) v pracovních dnech a dokonce plnou penzi o víkendech a státních svátcích. Všechny naše rodiny jsou pečlivě vybírány a prověřovány. Naprostá většina našich rodin bydlí v dosahu 45 minut cesty od školy.

Někteří studenti preferují ubytování v hostelu a P.I.C.E. vám může zajistit takové bydlení jen 15 minut chůze od školy. Můžete bydlet ve vlastním pokoji nebo s více lidmi dohromady. Podívejte se na Townsend Lodge website.

Další variantou bydlení je pronájem vlastního bytu. Více studentů se podělí o obecné náklady a ušetří v tzv. sharing ubytování.

Všichni studenti v Perthu, studující 6 a více týdnů, mohou využít slevové jízdné s 45% slevou.