Andrea toho za půlroční pobyt v Austrálii stihla strašně moc a její osobní zpověď je vskutku inspirativní.

Andrea nám napsala hodnocení na facebook, kterého si velmi vážíme:

Kukabaru jednoznačně doporučuji. Od prvního telefonátu jsem nadšena přístupem Vlasty a prací, kterou dělá. Rychlost jednání, zájem o klienty před, během i po pobytu oceňuji nejvíce. Díky Vlastově pomoci jsem prožila krásných sedm měsíců v Austrálii, na které nikdy nezapomenu. 

Sedm měsíců v Austrálii

Ahoj, já jsem Andrea a je mi 23 let.

Mou velkou zálibou je cestování. Navštívila jsem několik míst v Asii a Evropě. Když jsem se rozhodovala, kam na delší dobu zase odjet, Austrálie byla jednou z možností. Vlastně první volbou byla Amerika, ale ta mi “nebyla přána”. Dvakrát mi byla zamítnuta víza. Po druhém zamítnutí, které probíhalo osobně na americké ambasádě, jsem se slzami v očích volala do Kukabary, zda by neměl někdo z agentů čas na schůzku. Měl. A tím začala moje skvělá australská zkušenost…

Schůzka v Kukabaře

Při počáteční schůzce s Vlastou jsme probírali, do jakého města bych chtěla. Znala jsem pouze Sydney, a tak jsem chtěla nejvíce právě tam. Vlasta mi ale ukázal a porovnal mezi sebou i jiná města, a já se nakonec rozhodla pro Melbourne, což, jak se později ukázalo, bylo přesně město pro mě.

Šlo to rychle

Po obavách s mými neúspěšnými pokusy o získání amerických víz mě Vlasta vyděsil, když mi v telefonátu řekl: “Andreo, to se mi ještě nestalo.” – naštěstí to bylo míněno v dobrém slova smyslu. Moje studentská víza byla vyřízená po pouhých pár hodinách od podání online žádosti.

Své sedmiměsíční studium v Austrálii, které jsem absolvovala v lednu až srpnu 2019, jsem zahájila měsíčním pobytem na Novém Zélandu. Proč ne, když už člověk letí tak daleko, že ano? 

V Austrálii jsem tedy většinu času pobývala v Melbourne. Chodila jsem do jazykové školy Discover English, kde jsem studovala tři druhy jazykových kurzů – General English, Business English a nejdelší a nejintenzivnější jazykový kurz Cambridge, v rámci kterého jsem si poté udělala i zkoušku CAE a tím tak dosáhla jazykové úrovně C1. K získání tohoto certifikátu mi pomohla nejen samotná škola (mimochodem moc pěkná, v úplném centru Melbourne, a všichni v ní byli moc milí), ale hlavně každodenní používání angličtiny.

Demi Pair, práce snů

V dopoledních hodinách jsem tedy byla ve škole a odpoledne jsem pomáhala s hlídáním dětí jako au-pair. Pracovala jsem kolem 18-ti hodin týdně, dostávala jsem týdenní výplatu a měla svůj vlastní pokoj, ubytování a jídlo úplně zadarmo. Všem, zejména dívkám, doporučuji do zahraničí vyjet a pracovat jako au-pair nebo demi-pair.

Poznávání Austrálie

Čas jsem trávila studiem, pracováním, a v neposlední řadě také cestováním.

Víkendy jsem měla na cestování po Melbourne a jeho širším okolí (Great Ocean Road, Wilsons Promotory apod.).

Později jsem začala objevovat a rozjela se do Sydney, pokračovala do Brisbane, zaletěli jsme si na Ayers Rocks (známý monolit Uluru), navštívila jsem také tropické město Cairns, kde jsem se potápěla v krásách Velkého bariérového útesu. Rovněž jsem byla na Tasmánii, kde jsem viděla nejkrásnější pláže ve svém životě.

29ded8a0eed7e152fb833a3c6fce37e9 0376da37d424843ae999740a9adfd512

Všem doporučuji pronájem campervanu, díky kterému můžete objevovat krásy Austrálie pouze podle vašeho plánu, v autě můžete také přespávat a vařit si. Tohle dobrodružství určitě vyzkoušejte, k Austrálii cestování rozhodně patří!

ef7476bdd771397763b466b804b1f057 0bcea93e3f75bf6aef45ed1e5279f892

Austrálii jsem si prostě zamilovala a určitě jsem v ní nebyla naposledy.

Příště bych se ráda podívala na západ, konkrétně do Perthu. Už tam mám tak trochu vybranou odbornou školu.

Nejvíce mě za tu dobu mého “snu” okouzlilo chování lidí a australská příroda.

Pokud stále přemýšlíte, zda do Austrálie jet nebo nejet, jeďte. Zlepšíte se v angličtině, poznáte nová místa a lidi, stanete se spolehlivějšími a začnete se vice radovat ze života. S Kukabarou určitě neuděláte chybu.

Andrea