Společná láska k Austrálii

Pane Tichý, moc mě potěšilo, že jste založil Kukabaru a musím se přiznat, že už jsem si dávno říkala, že tak schopný člověk, s tolika kontakty a zkušenostmi, by mohl rozjet vlastní podnikání v této oblasti. A jsem ráda, že k tomu opravdu došlo:))

Moc vám přeji, aby se dařilo, a kdybych vám mohla nějak pomoci, tak se neostýchejte a dejte vědět. My teď budeme s manželem žít několik let v Cairns. S jednou ze škol mám i osobní zkušenost, tak třeba bych vám někdy mohla posloužit jako užitečný místní kontakt.

Nebo nás můžete navštívit, až si zase někdy vyrazíte do Austrálie:))

Kateřina studovala na Novém Zélandu i v Austrálii

Jinak v otázce škol, já mám zkušenost s Kaplan v Cairns, s Unique v Aucklandu na Novém Zélandu a s Lexis na Sunshine Coast…

Nejlepší pro mě byla ta v Cairns, spousta milých spolužáků, úžasní učitelé, kteří byli většinou velmi zábavní a vstřícní. Výuka často probíhala formou hry a pořádali i společné výlety a BBQ na pláži. Škola také pomáhala studentům při organizování jejich volného času, nabízeli slevy na různé výlety, sportovní akce, pomáhala s jednáním s úřady a se vším možným, což ocenili studenti, kteří neuměli tolik anglicky.

Škola Unique na Zélandu byla také fajn, složení studentů zase jiné, tenkrát hlavně z Číny a Arábie… Učitelé velmi profesionální a přátelští, bohužel odpolední výuka už se mi tak nelíbila, zdála se mi neorganizovaná a často spíše ztrátou času, což ale mohl být pouze můj dojem:((

A moje třetí škola byla v Maroochydore a ta mi tolik nesedla… Chápu ale, že byla tenkrát zaměřená hlavně na mladé studenty, kteří ke studiu angličtiny přistupovali jako ke každému studiu, tudíž ne moc zodpovědně.

Každopádně já jsem ráda, že jako hlavní destinaci mohu doporučit Cairns… a doufám, že se tu někdy osobně všichni sejdeme.

Můj osobní příběh.. aneb jak se ze mě stala “Aussie”

Věřím, že stejně jako já, i mnoho z vás občas zatoužilo po životní změně… Pro mě takovou změnou byla první cesta do Austrálie.

Před těmi několika lety jsem byla člověk, který jen zřídka cestoval a nikdy jsem třeba neletěla letadlem. Měla jsem tehdy to štěstí, že jsem se potkala s Vlastou Tichým, který měl bohaté zkušenosti s pobytem v Austrálii a byl mi tedy neocenitelným rádcem a časem se stal i mým přítelem.

Po té mé první cestě do Austrálie následovala jiná, na Nový Zéland, kde jsem poznala jednoho milého usměvavého Australana, a tak další cesta vedla opět do Austrálii, kde jsem spojila příjemné s užitečným, tedy lásku i studium:))

Z té poslední cesty jsem se ještě nevrátila, protože jsem si toho usměvavého Australana vzala a stala se ze mě také “Aussie”.

Co ještě říci o Austrálii?

Moje zážitky by už teď vydaly na knihu. Poznala jsem Austrálii jako student, turista i jako člověk, který se zde učí žít natrvalo.

Volba Cairns byla jasná; jela jsem do Austrálie v zimě, ale chtěla jsem si užívat slunce, pláže a moře, proto jsem si vybrala tropickou destinaci, kde se zima podobá spíše našemu létu.

Cairns je menší pobřežní město na severu QLD (130.000 obyvatel, pozn. Kukabary), je tam spousta kaváren, restaurací, kina, knihovny, několik jazykových škola a velmi milí lidé… Okolí Cairns nabízí mnoho možnosti, jak si zpříjemnit pobyt… Především je tu fantastický Velký bariérový útes, stačí jen potopit hlavu pod vodu a ocitnete se v překrásném podvodním světě, plném barevných korálů, hbitých rybek a podivuhodných živočichů.

Přátelé

Ty si tu určitě mezi ostatními studenty či mezi místními lehce najdete. Kdo má rád hory, tropický prales či se zajímá o přírodu a domorodou kulturu, zajede si s nimi do Kurandy… Zážitky jsou ale většinou nepřenositelné, takže s tím raději přestanu, protože začínám znít jako turistický průvodce:))

Přeji vám všem příjemný pobyt, rozhoupejte se a nebojte se jet do Austrálie

Kateřina