Gold Coast

Pavel přišel do Kukabary s tím, že by rád našel místo, kde by mohl při studiu chodit i surfovat. Myslíte, že se to podařilo?

Chodí na Shafston a tato škola má kampus v Brisbane i na Gold Coast. Volba byla tedy jasná a mohli jsme se pustit do zařizování všeho, co je potřeba pro získání Pavlova studentského víza s pracovním povolením.

Pavel žije aktivně, na fotografiích můžete vidět, že si plní sen nejenom při surfování v Tichém oceánu, ale vyzkoušel si i seskok z letadla a nespočet výletů do deštného pralesa nebo po plážích Pacifiku…

NOVINKA: jako dodatek je třeba připsat, že Pavel začal svá studia koncem roku 2015 a po studiu angličtiny se rozhodl si prodloužit pobyt a začít studovat Certificate III a IV in Fitness. Vízum dostal a bude na Gold Coast do konce listopadu 2018 – gratulujeme :)

Studium v subtropech

Ahoj Vlasto, jak se u nás daří?

Konečně posílam kousek o tom pobytu tady… Příhoď k tomu určitě nějaký fotky… Celkově se mám dobře, jen dny bych potřeboval delši, jak jsem na tom FCE, tak nám dávaj celkem do těla…, je to parádní, jen den bych občas chtěl 40ti hodinovej :D Jinak pořad surfuju, snažím se fotit a užívat, co se dá :)

Měla by tě v nejbližší době kontaktovat Barbora L., chtěla by si domluvit schůzku a najít, jaké má možnosti… Tak ať o ní víš, že je ode mě.

…a poslední věc, co bych rád začal řešit, je moje prodloužení pobytu, protože mě tu, tím jak “školuju a pracuju” a o víkendech lítám všude možně, vše tak šíleně leti :D , tak bych nerad něco promeškal.
12734054_10205651209062080_8123882901444224602_n 12742561_10205652998826823_8285674045521422056_n

Pavel píše přímo vám, budoucím studentům

Dal jsem na první dojem a vyplatilo se to. Vlasta je super člověk, rád poradí a preferuje osobní přístup, to se v dnešní době špatně hledá. 

Musím se taky omluvit, že píšu až teď, jsem tu nějaký pátek a tak se to pokusím shrnout.

Jak jsem psal na začátku, první dojem mě utvrdil, že se vydávám dobrým směrem. Po pár schůzkách, je člověk 16000km daleko. Vybral jsem Gold Coast na doporučení a hlavně, chtěl jsem se naučit na prkně a užívat pláží a neřešit moc dopravu (protože tu je jen jedna „tramvajka“ :D), a abych nezapomněl, myslel jsem i na angličtinu.

Škola je taky parádní, maličká, jsem jediný z ČR, takže na angličtinu super, na kole 15 min podél pláže. Milí lidé, studenti z celého světa. Učitelé jedním slovem „perfektní“. Pomůžou, nevidí nikde problém, jsou trpěliví, no je to radost tam chodit. Jinak po pár týdnech se tu člověk zabydlí, samozřejmě propadnete přírodě a východu slunce a oceánu, a mohl bych psát hodiny o parcích, klokanech a všem, co se u nás doma nevidí.

Celé to bylo skvělé rozhodnutí, angličtina se pořád zlepšuje, plánují se různé tripy od surfování po skydiving, bungee jumping nebo jen BBQ  kousek od pláže. Je to jen o tom, co člověk má rád, osobně dokážu koukat hodiny jen do oceánu na vlny, nebo se houpat na prkně a čekat na vlnu. 

Rád bych rovnou poděkoval Vlastovi za výborné a hladké přistání a samozřejmě za administrativu…, celé to bylo s jeho pomoci jednoduší. Takže ještě jednou děkuju Kukabaře a kdyby někdo chtěl  se na cokoliv zeptat, klidně si řekněte o kontakt a jsem k dispozici.  

 S úsměvem

Pavel 

Kukabara děkuje za krásné fotky, sdílení osobních zkušeností a za Pavlův pozitivní přístup k životu :)