Renata a David se vydali do Cairns

Věkem už ne zcela typičtí studenti se vrátili do školních lavic, aby konečně udělali něco se svojí angličtinou.

Moc se na to oba těšili a teď jsou v tropech, poblíž Tichého oceánu, v kampusu s dalšími studenty a od rána do večera používají angličtinu.

Není to ale jenom o studiu a zlepšování se v jazyce, ale také o kulturním poznávání. Ne všechno je vždycky ideální, takže na počátku byl problém s připojením k internetu, později měli výhrady ke skladbě jídla, ale pozitiva, ta bezesporu převládla.

“Věděli jsme, do čeho jdeme”, říká David a ještě více zdůrazňuje své výhrady ke stravě:)) Ale co bychom si stěžovali, vyumělkovaným a vymyšleným komentářům od “spokojených” studentů by stejně nikdo nevěřil…, tak píšeme, jak to cítíme… Komu by se nelíbilo, že spolužáci jsou hlavně z Asie, ať jede jinam, komu by nechutnala jejich strava, ať si ji kombinuje s vlastní, uvařit si může každý, vybavení na to škola má.

Dormitory, tedy kampus,

kde studenti bydlí, jedí, vaří si, baví se, učí se, sportují…

“V kampusu jsou sportoviště (2 bazény, betonový tenisový kurt, golfové patoviště, basket) nebo místa pro odpočinek, kam se občas chodíme i učit; vždyť je tu většinou horko.”

Co je v okolí?

“Okolí už máme taky dost prochozené. Škoda, že tu není více aktivních spolužáků, naši Asiati jedou busem maximálně do obchodu a když se dozvědí, že jsme tam byli taky, ale pěšky, tak jim padá brada:-) Oni nechodí ani moc na pláž. Naštěstí jsou tu místní, s kterýma se snažíme mluvit a oni nám kolikrát něco doporučí.”

Koupili jsme si tady kolo, abychom se mohli lepe pohybovat a nemuseli jsme platit furt za autobus, protože ten je tu oproti u nás opravdu drahej. Byli jsme v Tropickem ZOO a v Palm Cove. Tento víkend jsme si půjčili auto a jeli do Cape Tribulation a po cestě jsme se zastavili v Moosmann a Port Dougles. Bylo to super. Fakt jsme si to užili.”

Kdo se chce potápět, šnorchlovat, poznávat, nesmí zapomenout udělat výlety na Great Barrier Reef a nebo do hor, do pralesa…

Ještě ke škole…

“S čím jsme velmi spokojeni, to je výuka. Je toho spousta, co se ještě musíme učit, ale rychle to přibývá. Učitelé nás “zásobuji” domácími úkoly… musíme si dát pozor, abychom se včas přihlásili a stihli se zúčastnit všech mimoškolních aktivit…” Když se nám nechce, chodíme na pláž, kde jsou zdarma k použití veřejné grily…”

“Výuka je dost intenzivní. Když to srovnám s Anglií, tak je to opravdu intenzivní. Večerní výuka je pak spíše o mluvení, což já opravdu potřebuji… je fakt, že mě to někdy také neba, ale proto jsme tady.”

A víc už vám neprozradíme, je třeba si to tu prožít na vlastní kůži, srdečně vás všechny zveme:))

Renata a David