Studium v Adelaide

Do Adelaide mnoho studentů zatím nejezdí, což je rozhodně škoda, protože podle našich zkušeností je to město plné kaváren a sportovního a kulturního vyžití.

Je poměrně veliké, přes milion obyvatel, takže studijních i pracovních příležitostí se tu najde rozhodně dost.

Mezi českými a slovenskými zájemci o studium v Austrálii se ale Adelaide prozatím neprobojovalo nijak vysoko… Všichni chtějí jet do Sydney, kde je, dle našeho názoru, již docela “plno” :))

IELI je jazykovou školou na půdě Flinders University

Studenti dostanou studentskou kartu, jako by studovali na univerzitě, což jim umožňuje čerpat veškeré výhody, které mají jejich univerzitní kamarádi. Zároveň se společně potkávají a rozhodně to je přínosem pro jejich angličtinu.

Studentka z IELI nám píše

Ahoj Vlasto,
teď jsem si všimla, ze jsem ti ještě nic neposlala ohledně školy, na které již docela dlouho studuji.
Když se rozhodnete, že byste chtěli udělat něco se svou angličtinou a chcete se opravdu učit a ne si jen užívat (a jako že se fakt učím), tak doporučuji právě IELI.
Drží se svého názvu a to doslova a do písmene (Intensive English Language Institute). Nejvíce se drží slovíčka “intensive”  :)
První den jsou všichni noví začínající podrobeni velmi detailní zkoušce, která se skládá z communication, listening, reading, writing a nakonec je psaní eseje. Vše je rozděleno do jednotlivých bloků a mezi každým z nich je pauza na občerstvení či krátký relax.
Dalši den dostane student své výsledky a rozčlenění podle jeho urovně angličtiny. Občas se stává, že je ta úroveň, ve které máš zůstat dalších 5 týdnů, příliš lehká či naopak “difficult for you”, ale nic se neděje. Jestli cítíš ty sám to či ono, můžeš zajít za “boss” a promluvit si o tom. Ale z větší části tě sami učitelé přeřadí, když pozorují, že je to pro tebe např. moc jednoduché. Všichni zaměstnanci jsou ti vždy při ruce, takže se nemusíš ničeho bát.
Třídy jsou většinou po 5-12 studentech. Učitelé jsou naprosto ÚŽASNÍ ❤️ – jsou přátelští, trpěliví, nápomocní,… Ještě se mi nestalo, že by se ke mně někdo otočil zády či řekl, hmmm to je tvůj problém. Studenti jsou zde z celého světa, ale většinu z nich tvoří arabští, japonští, jihoameričtí, čínští, korejští studenti. Z Evropy je nás tady opravdu malinko, já jsem byla jejich první student z České republiky, přede mnou zde studovaly nějaké holky ze Slovenska.
Testy se píší v průběhu session, takže to není jako u nás, kde do tebe někdo hustí nějakou látku během měsíce a potom chce maximalni výkon ze všeho najednou, co tě učil. Vše je postupné a plynulé, tím se ti to více vštípí do paměti. Když něčemu nerozumiš, tak se neboj zeptat. Asi nejhorší, co můžeš udělat je, že budeš předstírat, že všemu rozumíš, abys náhodou nevypadal hloupě…, to je velká chyba. Ptej se, nech si to vysvětlit třeba několikrát, dokud to prostě nepochopíš….
Určitě jsem na něco zapomněla, takže se ptej…, cokoliv tě zajímá a já se pokusím odpovědět.
Miluška, toho času v Adelaide